spot_img

Mamy trenera! Radosław Bella poprowadzi Miedź

Radosław Bella zastąpił na Grzegorza Mokrego na stanowisku trenera I zespołu. To on powalczy z drużyną o szybki powrót do Ekstraklasy.

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy pewne było, że z Miedzią pożegna się dotychczasowy trener, Grzegorz Mokry. Jesienią podjął się on misji utrzymania legniczan w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miedź ostatecznie zajęła w lidze ostatnie miejsce ze sporą stratą punktową do pozycji dających pozostanie w elicie.

Radosław Bella pełnił ostatnio funkcję asystenta Grzegorza Mokrego. Nowy szkoleniowiec Miedzi, związany jest jednak z klubem od kilku lat. Najpierw był koordynatorem szkolenia w klubowej akademii. Był także współautorem programu szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. W latach 2017-2019 prowadził drugą drużynę w rozgrywkach III grupy III ligi.

– Jest to dla mnie wielki zaszczyt oraz wyróżnienie, ale również wielkie zobowiązanie wobec ludzi, którzy mi zaufali i sympatyków klubu. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by kibice byli dumni z naszej drużyny. Właśnie zaczyna się być może najważniejszy czas mojego trenerskiego życia i czuję, że jest to odpowiednie miejsce i odpowiedni czas – zapowiedział na oficjalnej stronie klubu, trener Radosław Bella.

Poznaliśmy także plan przygotowań Miedzi do sezonu 2023/2024. Na pierwszy trening, gracze legnickiej drużyny stawią się 19 czerwca. Następnie zespół prowadzony przez Radosława Bella zagrają sparingi z Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław.

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan przygotowań na nadchodzący sezon:

19 czerwca: rozpoczęcie przygotowań,

24 czerwca: sparing z KGHM Zagłębiem (Lubin),

1 lipca: sparing ze Śląskiem (Wrocław),

3-8 lipca: obóz przygotowawczy w Wałbrzychu,

5 lipca: sparing z Sandecją Nowy Sącz (Wałbrzych),

8 lipca: sparing z Odrą Opole (Wałbrzych),

15 lipca: sparing z KKS Kalisz (Legnica),

21 lipca: start Fortuna 1 Ligi.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie