spot_img

Marsz weteranów misji zagranicznych niedaleko Legnicy. Pójść może każdy!

Idą weterani misji zagranicznych, idzie młodzież klas mundurowych, strażacy, ale też cywile. Bo ta wyprawa adresowana jest do wszystkich – 23 września odbędzie się II edycja Marszu Weterana. Zapisy przyjmowane są do 8 września.

Na marsz zaprasza Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej. Jest on adresowany do Weteranów Misji Zagranicznych Podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Obrony Narodowej, ale nie tylko.

– Na marsz serdecznie zapraszamy nie tylko weteranów, ale również uczniów klas mundurowych, funkcjonariuszy straży pożarnej, wojska, policji, straży granicznej i innych służb, jak również osoby cywilne, bo marsz dedykowany jest dla wszystkich. W ten sposób chcemy propagować postawy patriotyczne i szacunek do munduru – mówi Marcin Zawiślak, prezes Dolnośląskiego Koła Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP.

– Ponadto w tym roku będziemy mieli przyjemność gościć funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego z Wrocławia oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia, którzy zaprezentują swoje wyposażenie służbowe, a także być może namiastkę swoich umiejętności w postaci krótkiego pokazu – dodaje Tadeusz Sandecki.

Marsz odbędzie się na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy, na granicy powiatów złotoryjskiego i jaworskiego na odcinku 20 km i będzie wzorowany na tradycyjnym Marszu Duńskim.

– Marsz polegać będzie na przejściu odcinka 20 km. Nie ma limitu czasowego, planujemy przejście tego odcinka w 5-6 godzin. Obowiązuje mundur ćwiczebny oraz plecak z obciążeniem 10 kg. Oczywiście osoby cywilne ubierają się jak chcą – zaznacza Tadeusz Sandecki.

Miejsce rozpoczęcia marszu

Karczma Górniczo-Hutnicza

59-500 Leszczyna 1A, godz. 9.00

zbiórka o godzinie 8:00.

Na miejscu dla wszystkich uczestników zagwarantowane są posiłki regeneracyjne oraz napoje. Dodatkowo dla uczestników przewidziane są upominki w postaci pamiątkowych coinów, dyplomów, bidonów, smyczy, koszulek oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców marszu w kategoriach: weteran, najmłodszy uczestnik, najmłodsza uczestniczka oraz konkurencji na czas: rozkładanie broni, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Osoby chętne do udziału w marszu powinny zgłosić swój udział do dnia 8 września 2023 roku

na adres mailowy: marcinzawislak79@gmail.com

Dodatkowe informacje: Marcin Zawiślak – 793 711 129

Organizatorzy gwarantują wszystkim uczestnikom miłą i sympatyczną zabawę w doborowym towarzystwie.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie