spot_img

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na koncercie pamięci Żołnierzy Wyklętych w Legnicy

Wojskowa Szkoła Średnia im. Zawiszy Czarnego oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna były organizatorami koncertu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która miała w przerwie opuścić spotkanie – zdecydowała się zostać do końca wydarzenia.

Koncert i uroczysty apel odbyły się w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Program z tej okazji przygotowali uczniowie i nauczyciele szkoły wojskowej, wystąpili również zaproszeni goście.

Marszałek Elżbieta Witek, która mówiła o bohaterach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, wiele miejsca poświeciła młodym ludziom, którym bliska jest polska historia i wartości Żołnierzy Wyklętych.  

– Bardzo dziękuję, że pamiętacie, że tak godnie czcicie pamięć bohaterów, którzy bardziej od śmierci bali się zapomnienia. A sowieckie metody zmierzały do tego, byśmy ich nigdy nie poznali. Nie było grobu, krzyża i nazwiska. Dziś, dzięki prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi, powstał fantastyczny ruch młodych ludzi, którzy znaleźli w Żołnierzach Niezłomnych wzory do naśladowania. Wierzę, że będziecie nasze dzieło kontynuować – mówiła marszałek Elżbieta Witek.

– Przekażmy swoim myślami, tym których już nie ma, że Polska się o was upomniała, prawda zwyciężyła, jesteście dzisiaj bohaterami – dodała marszałek.

W koncercie i uroczystym apelu uczestniczyli m.in. senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska, władze LSSE Przemysław Bożek i wiceprezes Ryszard Wawryniewicz oraz prezes KGHM Tomasz Zdzikot.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie