spot_img

Miał 3,3 promila i wsiadł za kierownicę. Został zatrzymany

Poważne konsekwencje poniesie mieszkaniec gminy Krotoszyce, który pod wpływem alkoholu, prowadził samochód. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do 15 lat.

W czwartek, około godziny 17.00, dzielnicowi podczas obchodu wsi Winnica zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się kierowcę Audi i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze zauważyli bełkotliwą mowę oraz wyczuwalną woń alkoholu. Mężczyzna nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało 3,34 promila alkoholu we krwi kierowcy. Na koniec okazało się, że samochód, którym poruszał się mieszkaniec gminy Krotoszyce nie miał aktualnych badań technicznych

Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem i usłyszy zarzuty. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze, które może skutkować poważnymi konsekwencjami. W przypadku wykrycia nietrzeźwości kierującego, funkcjonariusze mogą skorzystać z prawa do zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz zastosować inne sankcje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie