REKLAMA

spot_img

Miał prawie 3 promile i nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował autem. 51-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wczoraj około godziny 7:30 w tracie kontroli stanu trzeźwości na posterunku stałym w Legnicy na ulicy Nowodworskiej umundurowany policjant podał ręką sygnał do zatrzymania dla kierującego pojazdem marki Ford Focus. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu zbagatelizował ten sygnał i dalej kontynuował jazdę. Bezzwłocznie funkcjonariusze wsiedli do radiowozu i udali się za Fordem. Na ulicy Wielogórskiej policjanci podali sygnał dźwiękowy i świetlny, po czym kierujący zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas legitymowania 51-latka mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała kom. Jagoda Ekiert.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo na mieszkańca powiatu jaworskiego nałożono mandat karny w wysokości 5 tys. złotych i 15 pkt. karnych. 51-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie