Miedź dopina umowę z ministerstwem sportu. Inwestycja warta 7 mln zł!

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ośrodka treningowego przy ul. Świerkowej w Legnicy. Powstanie tam kompleks boisk wraz z nowym budynkiem i niezbędną infrastrukturą. – Bez tej inwestycji rozwój klubu nie jest możliwy – mówi prezes piłkarskiej spółki Miedź Legnica, Tomasz Brusiło.

Dotację z Ministerstwa Sportu i Rekreacji na budowę bazy treningowej przy ul. Świerkowej Miedź Legnica S.A. otrzymała w marcu br. Od tego czasu niewiele, a w zasadzie nic w sprawie tej nie ruszyło się. Ale jak zapewnia prezes Tomasz Brusiło, prace budowlane powinny ruszyć w terminie.

– Jesteśmy właśnie po rozmowach w ministerstwie. Umowa między resortem a klubem jest już na etapie dopinania ostatnich szczegółów. Jestem przekonany, że do końca września zostanie podpisana i jeszcze w tym roku inwestycja ruszy z kopyta – mówi prezes Miedzi Legnica.

Wartość inwestycji to blisko 7 mln złotych. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 3 983 700,00 zł. Pozostałą kwotę – ok. 3 mln zł Miedź wyłoży z własnego budżetu.

Zakres planowanych prac obejmuje m.in. budowę budynku szatniowo-sanitarnego (szatnie meczowe i treningowe dla drużyn, szatnie dla sędziów czy salę do ćwiczeń motorycznych), modernizację boiska pełnowymiarowego z nawierzchnią naturalną wraz drenażem i systemem nawadniania, budowę pełnowymiarowego boiska całorocznego z nawierzchnią sztuczną wraz z oświetleniem i budowę całorocznego boiska treningowego z nawierzchnią sztuczną wraz z oświetleniem. Powstanie też infrastruktura towarzysząca wokół boisk, tj. piłkochwyty, ławki rezerwowych, ciągi komunikacyjne, wygrodzenia itd.

Nowa baza treningowa Miedzi ma być oddana do użytku w 2025 roku. – To strategiczna inwestycja w kontekście rozwoju naszego klubu. Bez nowoczesnej bazy treningowej nie będziemy w stanie skutecznie rywalizować z akademiami piłkarskimi w kraju i regionie – podkreśla prezes Tomasz Brusiło.

Miedź Legnica w sezonach 2018/2019 i 2022/2023 występowała w PKO BP Ekstraklasie. Obecnie gra na drugim szczeblu rozgrywkowym, w Fortuna I Lidze. Legnicki klub ma jednak ambicje szybkiego powrotu do krajowej elity.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie