Miedź o krok od spadku, Raków bliżej mistrzostwa     

W meczu 29. kolejki PKO BO Ekstraklasy niespodzianki nie było. Ostatnia w tabeli Miedź Legnica przegrała na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 0:2.

Legniczanie nie wygrali w Ekstraklasie od lutego. Zespół prowadzony przez Grzegorza Mokrego ciągle okupuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Częstochowy jest na najlepszej drodze do zdobycia pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gości, którzy całkowicie zdominowali grę i zepchnęli Miedź do obrony. Z czasem jednak, legniczanie próbowali swoich szans na otwarcie wyniku. Paradoksalnie, gdy gospodarze mieli lepszy moment, bramkę zdobyli częstochowianie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartosza Nowaka, piłkę do własnej bramki skierował Damian Tront. Na przerwę Raków schodził z jednobramkową przewagą.

Druga połowa nie była porywającym widowiskiem. Raków skupiał się na utrzymaniu wyniku, zaś Miedź nie była w stanie skonstruować akcji, która zagroziłaby „Medalikom”. Na kwadrans przed końcem, Raków znów wykorzystał stały fragment gry i za sprawą Bogdana Racovitana ustalił wynik meczu na 2:0.

Dzięki zwycięstwu, tylko kataklizm może sprawić, że Raków nie zdobędzie mistrzostwa Polski. Drużyna Marka Papszuna ma już jedenaście punktów przewagi nad Legią Warszawa.  Na drugim biegunie znajduje się Miedź. Legniczanie zachowują już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. W następnej kolejce podopieczni Grzegorza Mokrego zagrają na wyjeździe z Cracovią. W przypaku porażki, Miedź pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Damian Tront 35′ (sam.), Bogdan Racovitan 76′

Żółte kartki: Obieta, Drachal, Niewulis, Henriquez (Miedź) – Papanikolaou (Raków)

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz – Levent Guelen (85′ Giannis Masouras), Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Damian Tront (58′ Kamil Drygas) – Dawid Drachal (78′ Olaf Kobacki), Maxime Dominguez, Chuca, Dimityr Wełkowski (78′ Luciano Narsingh) – Koldo Obieta (58′ Angelo Henriquez).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević – Bogdan Racovitan, Tomas Petrasek, Zoran Arsenić – Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman (82′ Gustav Berggren), Jean Carlos Silva (88′ Wiktor Długosz) – Bartosz Nowak (82′ Marcin Cebula), Vladislavs Gutkovskis (73′ Fabian Piasecki), Władysław Koczerhin (73′ Mateusz Wdowiak).

Przeczytaj także

Nowe na stronie