spot_img

Miedź rozpoczęła przygotowania. Są nowe twarze

Po niespełna miesięcznej przerwie, do treningów wrócili piłkarze Miedzi. Legniczanie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli pod okiem nowego szkoleniowca.

Po nieudanym sezonie w Ekstraklasie, pracę w Miedzi stracił trener Grzegorz Mokry. W zbliżających się rozgrywkach I ligi, legniczan poprowadzi Radosław Bella. To nie koniec zmian w zespole spadkowicza. Aleksandra Ptaka, który pełnił funkcję trenera bramkarzy, zastąpił Andrzej Olszewski. Doświadczony golkiper pracował ostatnio w Jagiellonii Białystok.

– Jesteśmy po pierwszym, wprowadzającym treningu. Zaczęliśmy od testów medycznych oraz pierwszych testów motorycznych. W najbliższych dniach zaczniemy skupiać się nad tym, jak chcemy grać w przyszłym sezonie oraz jaką Miedź chcemy widzieć w pierwszych kolejkach. Doszło do wielu zmian w kadrze. Cały tygodniowy mikrocykl jest więc zorientowany na to, by od początku zgrywać ze sobą zespół. Zamierzamy być gotowi na pierwszą kolejkę. Każdy z czterech mikrocyklów będziemy kończyć sparingiem. Skupimy się głównie na zgrywaniu drużyny i taktyce. Codziennie będziemy kłaść nacisk na inne akcenty taktyczne. Będziemy trenować bardzo intensywnie, bo taką Miedź chcemy widzieć również na ligowych boiskach – przekazał na łamach oficjalnej strony Miedzi, trener Radosław Bella

W pierwszych zajęciach udział wzięło 24 zawodników. W treningu uczestniczyli powracający z wypożyczeń do innych klubów: Filip Balcewicz, Ruben Hoogenhout i Mehdi Lehaire oraz piłkarze grający do tej pory w zespole rezerw: Emmanuel Agbor, Wiktor Bogacz i Szymon Zalewski. 

Miedź swój pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem rozegra 24 czerwca. Rywalem legniczan będzie Zagłębie Lubin.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie