Miedź szykuje się do walki o Ekstraklasę. Na początek porażka w sparingu ze Slovanem Liberec

Miedź nieudanie rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej I ligi. W towarzyskim spotkaniu, legniczanie przegrali z czeskim Slovanem Liberec 0:3.  Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni.

Slovan zajmuje aktualnie ósme miejsce w czeskiej najwyższej klasie rozgrywkowej.
Legniczanie poprzednio mierzyli się z zespołem z Liberca w lipcu 2022 roku. Miedź przegrała wówczas z czeskim rywalem 0:3. Sobotni sparing z wyżej notowanym rywalem na początku przygotowań, me dać wskazówkę, na których aspektach zespół prowadzony przez Radosława Bellę musi jeszcze popracować.

Na kontrolne spotkanie ze Slovanem, trener Miedzi wytypował następującą jedenastkę: Mateusz Abramowicz – Krzysztof Drzazga, Idris Momoh, Emmanuel Agbor, Bartosz Guzdek, Damian Tront, Miłosz Lewandowski, Jurich Carolina, Szymon Zalewski, Nemanja Mijusković i Wiktor Bogacz.

Już w 8. minucie, Slovan objął prowadzenie. Olaf Kok sprytnym lobem pokonał Mateusza Abramowicza. Zespół z Liberca miał wyraźną przewagę i znacznie częściej przebywał pod bramką Miedzi. Przyniosło to spodziewany efekt w 30. minucie. Lukasz Letenay strzałem z bliskiej odległości podwyższył na 2:0.

Na drugą połowę, Miedź wybiegła w innym zestawieniu. Na boisku pojawili się: Jakub Mądrzyk, Jan Leończyk, Patryk Pierzak, Tarsicio Aguado Arriazu, Idris Momoh, Kamil Drygas, Michał Kostka, Kacper Józefiak, Damian Michalik, Ruben Hoogenhout i Marcel Mansfeld. Po zmianie stron Czesi nadal byli drużyną przeważającą. Bramkarza Miedzi próbowali pokonać Tupta i Kulenović. Miedź próbowała odpowiedzieć strzałami Aguado i Agbora, ale także nieskutecznie. W 75. minucie kapitalną okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał Damian Michalik, ale jego strzał z bliskiej odległości fantastycznie obronił bramkarz Slovana. 3 minuty przed końcem meczu, wynik spotkania ustalił Lubomir Tupta. Miedź przegrała z wyżej notowanym rywalem z Czech 0:3.

Cały mecz sparingowy pomiędzy Slovanem a Miedzią można było obejrzeć na kanale legnickiego klubu.

W kolejnym meczu sparingowym, podopieczni Radosława Belli zagrają za tydzień w Głogowie. Ich rywalem będzie tamtejszy Chrobry.