Miejska spółka nie będzie się już opiekować bezdomnymi zwierzętami

Szykuje się spektakularna porażka Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Wszystko wskazuje na to, że miejska spółka przestanie prowadzić schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ceglanej. Przejmie ją fundacja ze Świdnicy.

LPGK schronisko dla bezdomniaków prowadzi od 30 lat. Przez trzy dekady urząd miasta powierzał to zadanie swojej spółce bezprzetargowo. Zmieniło się to dopiero przed rokiem. Na 2023 r. miasto podpisało z LPGK (innych chętnych nie było) umowę opiewającą na 830 tys. zł. Praktycznie przesądzone jest, że na rok 2024 r. podpisze już z kimś innym.

LPGK za drogie

Ratusz kończy procedury związane z przetargiem na prowadzenie schroniska w 2024 r. Oferty złożyło już tradycyjnie LPGK oraz niespodziewanie, Fundacja Mam Pomysł ze Świdnicy. Komunalna spółka wyceniła swoje usługi na prawie 1,3 mln zł. Znacznie tańsza jest fundacja, której oferta opiewa na niecałe 850 tys. zł.

Biorąc pod uwagę, że miasto na prowadzenie schroniska ma zarezerwowane kwotę 896 877,00 zł oraz to, że jedynym kryterium wyboru firmy jest cena, pewne wydaje się, że LPGK straci zlecenie.

Czym zajmuje się Fundacja Mam Pomysł?

Fundacja Mam Pomysł istnieje od 2015 r. Prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Ponadto organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, zajmuje się edukacją, pomocą zwierzętom i ich opiekunom w potrzebie oraz promocją adopcji zwierząt.

– Każdego roku fundacja wspiera około 1000 zwierząt domowych, dzikich, gospodarskich, egzotycznych, pod stałą i bieżącą opieką mamy grupę ok. 140 zwierząt – czytamy na stronie świdnickiej fundacji.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie