Miejska spółka przegrała przetarg na sprzątanie legnickich ulic

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej straciło intratne zlecenie od swojego właściciela, czyli urzędu miasta. Miejska spółka do końca 2023 roku nie będzie odpowiadać za sprzątanie ulic i dróg publicznych.

Za utrzymanie w czystości ulic w Legnicy zwykle odpowiada miejska spółka – Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Za minione 12 miesięcy za swoje usługi wystawiła Ratuszowi fakturę na 1,4 mln zł. LPGK zajmowało się m.in. zamiataniem i oczyszczaniem ulic i chodników oraz opróżnianiem koszy na odpadki, ich konserwacją i naprawą.

Póki co, miejskie przedsiębiorstwo będzie miało mniej pracy. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy właśnie rozstrzygnął przetarg na „oczyszczanie miasta” na najbliższe trzy miesiące. I miejska spółka nieoczekiwanie go przegrała. LPGK zaproponowało cenę 527,1 tys. zł. Tańsza była oferta prywatnej firmy EcoSpring, która wyceniła się na 406,9 tys. zł. i to ona otrzymała zlecenie.

Warto zauważyć, że LPGK już po raz drugi w tym roku przegrało przetarg z EcoSpring. W czerwcu komunalna spółka była również droższa w postępowaniu, którego stawką była 12-miesięczna umowa na sprzątanie legnickiego rynku. Co ciekawe o losach tamtego przetargu zadecydowało 468 zł i 10 groszy. O tyle bowiem oferta EcoSpring była tańsza (wynosiła 374,5 tys. zł).

Smaczku rywalizacji między LPGK a EcoSpring dodaje fakt, że współwłaścicielem tej drugiej spółki jest Adam Urbaniak, były wiceprezes LPGK, który przed pięcioma laty odszedł z niego mocno skonfliktowany. Szybko założył konkurencyjną firmę, coraz odważniej zabierając zlecenia swojemu byłemu pracodawcy.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie