REKLAMA

spot_img

Miejska spółka przegrała przetarg. Powód? Brak doświadczenia zawodowego

Firma Ogrody Rączkiewicz otrzyma od urzędu miasta roczne zlecenie na utrzymanie terenów zielonych w centrum Legnicy. Tańsza była miejska spółka, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki, ale jej oferta została odrzucona.

Prywatna firma Ogrody Rączkiewicz do ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy przetargu przystąpiła z ceną nieco przekraczającą 1 mln zł brutto. LPGK zaś zaoferowało swojemu właścicielowi (100 proc. udziałów w spółce posiada samorząd) usługi za 964 tys. zł brutto. Tyle że oferta miejskiej spółki została odrzucona ze względów formalnych. O co poszło?

Komisja przetargowa uznała, że LPGK nie wykazało odpowiedniego doświadczenia zawodowego w dziedzinie utrzymania zieleni. A w zasadzie nie udokumentowało żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

„Zamawiający wymagał, aby Wykonawca wykazał w okresie ostatnich 3 lat, że wykonał co najmniej 1 zamówienie polegające na bieżącym utrzymaniu terenów zieleni wraz z pielęgnacją roślin ozdobnych, bylin, traw, krzewów, drzew, zakładaniu kwiatowych rabat bordiurowych, koszeniu trawników oraz usuwaniu skutków śliskości w okresie zimowym na terenach o łącznej powierzchni minimum 8 ha” – czytamy w informacji o rozstrzygnięciu przetargu.

W dalszej części dokumentu ZDM informuje, że LPGK nie spełniło tego warunku.

Przeczytaj także

Nowe na stronie