Mieszkaniec Miłkowic tankował na „lewych” tablicach i odjeżdżał bez płacenia

Chojnowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży 177 litrów paliwa na łączną kwotę 1220 złotych. Mężczyzna w samochodzie przewoził kilka kanistrów pełnych oleju napędowego, a na aucie założone miał tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Okazało się także, że 43-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze ogniwa prewencji komisariatu policji w Chojnowie dostali informację o kradzieży 132 litrów paliwa na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Chojnów.  

– Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie po chwili zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Podczas przeszukania pojazdu marki Subaru  mundurowi ujawnili kilka kanistrów pełnych oleju napędowego. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze dostali informację, że ten sam mężczyzna kilkanaście minut wcześniej również dokonał kradzieży 45 litrów paliw na stacji paliw na terenie gminy Miłkowice – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu samochodu w policyjnych systemach okazało się, że tablice rejestracyjne pochodzą z innego auta, a 43-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami oraz posiada decyzję o cofnięciu uprawnień.

Mieszkańca gminy Miłkowice zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Złotoryi zastosował wobec niego dozór policyjny.

Przeczytaj także

Nowe na stronie