Motocyklista zderzył się czołowo z ciężarówką. Był pijany i miał cofnięte prawo jazdy

Do wypadku doszło w miejscowości Podgórki w powiecie złotoryjskim. Kierujący motocyklem pokonując zakręt z nadmierną prędkością zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. 45-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

– Badanie alkomatem wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, natomiast motocyklista był pod wpływem alkoholu. Szczegółowe badania krwi wykażą jego dokładne wartości oraz to czy był także pod wpływem innych substancji psychotropowych – mówi młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. FOT. ZŁOTORYJSKA POLICJA

Policjanci ustalili, że 45-letni motocyklista miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jednoślad, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

45-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przeczytaj także

Nowe na stronie