REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Na legnickich Pawicach śmierdzi. Będzie kontrola w fabryce drożdży

Mieszkańcy północnej części Legnicy skarżą się na uciążliwy zapach. Wg nich odpowiedzialny za fetor jest zakład przemysłowy przy ul. Szczytnickiej. Niebawem sprawę zbada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Mieszkańcy obrębu Pawice narzekają, że nieprzyjemny, uciążliwy zapach negatywnie wpływa na ich życie. Skarżą się, że nie mogą otwierać w domach okien, a odór uniemożliwia korzystanie z placu zabaw przez dzieci z tamtejszego przedszkola. Co gorsza, rodzice obawiają się, że ten smród nie tylko jest nieprzyjemny, ale również może mieć negatywny wpływ na zdrowie ich pociech.

– Niektórzy mieszkańcy wskazują, iż źródłem uciążliwego smrodu są pobliskie zakłady przemysłowe zlokalizowane przy ul. Szczytnickiej, nie jest jednak to informacja potwierdzona – pisze radna Karolina Szymkowiak-Jaczewska, która w imieniu mieszkańców interweniowała w tej sprawie w urzędzie miasta.

W legnickim Ratuszu do tematu podeszli z należytą powagą.

– Mając na uwadze troskę o zdrowie i jakość życia mieszkańców Legnicy zwrócono się do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w LIS Polska – poinformował legnicki magistrat.

Zakład LIS Polska przy ul. Szczytnickiej funkcjonuje przy ul. Szczytnickiej od 2000 r. Firma zajmuje się przetwórstwem spożywczym, głównie drożdży piekarskich.

Przeczytaj także

Nowe na stronie