REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Nowa stacja paliw na osiedlu Kopernika. Wkrótce ruszą prace budowlane

Przy alei Piłsudskiego, tuż przy budowanym rondzie w ramach tzw. zbiorczej drogi południowej, powstanie nowa stacja paliw. Prezydent Legnicy wydał właśnie pozwolenie na jej budowę.

Przed laty w tym miejscu działała stacja paliw sieci Shell. W 2012 r. brytyjski koncern podjął jednak decyzję o jej zamknięciu. Jak sam przyznał, ze względów ekonomicznych. Chodziło o przedłużający się remont alei Piłsudskiego, który poważnie utrudniał dojazd na stację.

Po dekadzie, ze stacji między dwoma największymi legnickimi osiedlami – Kopernik i Piekary, zostało niewiele. Pobitewny krajobraz tej działki był nawet przedmiotem kolejnych interpelacji miejskich radnych. Władza za każdym razem uspokajała ich, że teren jest w użytkowaniu wieczystym i do miejskiej kasy trafiają stosowne opłaty.

Będzie tankowanie tuż przy rondzie

Wkrótce lista wstydliwych wizytówek Legnicy zmniejszy się o jedną. Prezydent Tadeusz Krzakowski właśnie wydał spółce KORP z Gryfowa Śląskiego pozwolenie na budowę nowej stacji paliw. Powstanie ona na zgliszczach dawnego Shella. W jakiej sieci będzie można tam zatankować? Na razie nie wiadomo.

Opuszczona stacja dostanie nowe życie

Przełom w sprawie stacji paliw przy al. Piłsudskiego związany jest z dobiegającą końca miejską inwestycją. Stanie ona bowiem tuż przy rondzie z którego już w przyszłym roku będzie można zjechać w zbiorczą drogę południową i dalej w kierunku al. Rzeczypospolitej, Jaworzyńskiej i Złotoryjskiej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie