“Na skrzydłach wyobraźni” – nowa wystawa w Muzeum Miedzi

W Muzeum Miedzi w Legnicy otwarto nową wystawę pt. “Na skrzydłach wyobraźni”. Ekspozycja prezentuje prace Katarzyny Bułki-Matłacz, cenionej polskiej rzeźbiarki.

Bułka-Matłacz jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała na Wydziale Rzeźby pod kierunkiem m.in. Gustawa Zemły, Jana Kucza i Piotra Gawrona. W 1991 r. uzyskała tytuł magistra sztuki, a w 1996 r. otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Artystka bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Jej prace są stale obecne w galeriach sztuki i muzeach w Polsce, Austrii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii i Niemczech. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie oraz Francuskiego Stowarzyszenia Art’PAIR International.

Bułka-Matłacz jest autorką wielu prestiżowych statuetek, m.in. dla TVN, Pulsu Biznesu, AXA, AIG, Kraft Foods, BRE Bank, Credit Suisse, PAN, Forbes. Jej liczne prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

1 i 3 maja 2024 r. Muzeum Miedzi, Zamek Piastowski oraz Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu są czynne dla zwiedzających w godz. 11-17. Wstęp bezpłatny.

Przeczytaj także

Nowe na stronie