Na tym przejściu można stracić życie. Kiedy urzędnicy coś z nim zrobią?

Przejście dla pieszych na ul. Chojnowskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Drzymały od dawna należy do najniebezpieczniejszych w Legnicy. Na odcinku między ul. Lwowską i Gładysza dochodziło w przeszłości do różnych zdarzeń. Przed dwoma laty życie tam straciła 6-letnia dziewczynka. Zarząd Dróg Miejskich chce przejście przebudować. Póki co, na chęciach się kończy.

– Jest to ulica o dużym natężeniu ruchu przenosząca zarówno ruch tranzytowy pozamiejski jak również stanowi wyjazd z miasta w kierunku drogi ekspresowej S3. Obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h. Geometria ulicy oraz jej rola w układzie komunikacyjnym miasta powodują, że kierujący rozwijają duże prędkości. Mało widoczne przejście dla pieszych powoduje dodatkowe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Często bowiem dochodzi do zdarzeń gdzie pieszy oczekuje na przejściu i nie jest widoczny przez przejeżdżające pojazdy – czytamy w dokumentacji sporządzonej przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy.

Przetarg na przebudowę przejścia wylądował w koszu

ZDM chce przebudować przejście. Plany ma ambitne. Projekt przewiduje bowiem budowę wysp, azylu dla pieszych i postawienia oznakowania na tle fluorescencyjnym i specjalnego pylonu. Reasumując, na wylotówce z Legnicy ma być wolniej, jaśniej i przede wszystkim bezpieczniej.

Urzędnicy planowali, że przejście zostanie przebudowane do końca 2023 r. Szkopuł w tym, że nie będzie, bo nie udało się znaleźć wykonawcy. Do rozpisanego przetargu nie stanęła ani jedna firma. ZDM na inwestycję miał zarezerwowane 236,3 tys. zł.

Przeczytaj także

Nowe na stronie