spot_img

Nad morze z KD. Frekwencyjny sukces dolnośląskiego przewoźnika

Za nami premierowy przejazd (24.06) pociągu KD Premium Nadmorski, który zabrał pasażerów od Wrocławia Głównego, przez Legnicę po Zieloną Górę do Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia. Zainteresowanie tym połączeniem jest bardzo duże. Koleje Dolnośląskie mają na to pomysł – 1 i 2 lipca na wybrzeże wyruszy podwójny skład.

5,5 h z Wrocławia do Świnoujścia – to najszybszy przejazd pociągiem

Spędzenie weekendu lub dłuższego urlopu nad morzem od ubiegłego weekendu jest prostsze i bardziej dostępne, niż kiedykolwiek. Koleje Dolnośląskie końcem czerwca uruchomiły specjalny pociąg, który będzie kursował w każdy weekend wakacji oraz 15 sierpnia. Premierowy pięcioczłonowy Elf2 wyruszył z kompletem pasażerów.

– Pierwszy weekend pokazał, że potrzeby są większe niż zakładaliśmy, dlatego decyzja o składzie z dwóch połączonych pojazdów dysponujących 500 miejscami siedzącymi. Okazuje się, że zaraz i tutaj będziemy mieli komplet pasażerów. I kiedy słyszę głosy, że to fanaberia, że przecież są inni przewoźnicy, to myślę sobie, że rynek szybko weryfikuje tego rodzaju opinie. I myślę sobie także, że pasażerowie zwyczajnie lubią KD, skoro decydują się na nasze żółto-białe pociągi. Pozostaje mi tylko podziękować za zaufanie i życzyć przyjemnej podróży i świetnej pogody nad morzem – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Plusy i minusy

Ten projekt nie ma słabych stron, choć pojawiają się głosy, że KD Premium Nadmorski zatrzymuje się na zbyt małej ilości stacji. W tym jednak tkwi cały szkopuł, który skraca czas przejazdu do 5 godzin i 30 minut, co jest oczywiście plusem. Nie ma obecnie na rynku lepszej oferty podróży pociągiem z Wrocławia do Świnoujścia. Możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc, podróż najnowszym w taborze KD pociągiem oraz godzina odjazdu z Wrocławia Głównego w soboty (5.40) to zdecydowanie plusy podobnie jak możliwość powrotu ze Świnoujścia w każdą niedzielę wakacji o 16.40. Dzięki temu można spędzić dwa dni nad Bałtykiem – nie tracąc ani chwili stojąc w korkach.

Rozkład jazdy pociągu KD PREMIUM NADMORSKI

Od stacji Wrocław Główny do Świnoujścia za bilet zapłacimy 79 zł, z pozostałych miejscowości 69 zł. Bilety z rezerwacją miejsc można zakupić już na 30 dni przed planowaną podróżą. Online wyłącznie na stronie/w aplikacji koleo.pl, stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu oraz w kasie biletowej nr 2 w Legnicy.

Godziny odjazdu pociągu KD na trasie Wrocław Główny – Świnoujście (aktualne w każdą sobotę wakacji)

Wrocław Główny 5.40 – Legnica 6.25 – Lubin 6.40 – Głogów 7.09 –Zielona Góra Główna 7.59 – Szczecin Dąbie 10.04 – Międzyzdroje 10.59 – Świnoujście 11.10

Godziny odjazdu pociągu KD na trasie Świnoujście – Wrocław Główny (aktualne w każdą niedzielę wakacji)

Świnoujście 16.40 – Międzyzdroje 16.53  – Szczecin Dąbie 17.47  – Zielona Góra Główna 20.02 – Głogów 20.40  – Lubin 21.15  – Legnica 21.30  – Wrocław Główny 22.07

Bilety na KD Premium Nadmorski na najbliższy weekend są jeszcze dostępne.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie