REKLAMA

spot_img

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej tuż przed wyborami – o co chodzi?

Na wniosek prezydenta Tadeusza Krzakowskiego przewodnicząca rady miejskiej Marta Wisłocka zwołała na piątek 13 października nadzwyczajną sesję. Powód? Wpisanie do tegorocznego budżetu miasta blisko 1,4 mln zł, które Legnica otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

1,2 mln zł miasto otrzymało na przebudowę ścieżek rowerowych w ciągu alei Piłsudskiego na os. Piekary. W ramach tego zadania przebudowane mają zostać trasy dla jednośladów na odcinku od ul. Gojawiczyńskiej do skrzyżowania z ul. Sudecką (strona północna) oraz od ul. Okulickiego do skrzyżowania z ul. Sudecką (strona południowa), przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowań, przejazdy dla rowerzystów oraz tzw. perony przystankowe.

Nieco ponad 200 tys. zł Legnica dostała natomiast na przebudowę przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Hutników i Lotniczej. Tam prace będą polegać na budowie oświetlenia, wyniesieniu przejścia dla pieszych i budowie wysp na dojazdach i azylu dla pieszych.

Inwestycje te mają zostać zrealizowane jeszcze w 2023 r. Na tę dotyczącą skrzyżowania w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, urząd miasta rozpisał już przetarg.

Sesja będzie transmitowana na stronie urzędu miasta. Link znajdziecie tutaj. Początek obrad o godz. 12:00.

Przeczytaj także

Nowe na stronie