REKLAMA

spot_img

Najlepsze trasy rowerowe z Legnicy. Koniecznie wybierz się na przejażdżkę

Legnica jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników jazdy na rowerze. Miasto oferuje wiele ciekawych tras rowerowych, które zapewniają zarówno piękne krajobrazy, jak i różnorodność terenu dla różnych poziomów umiejętności.

Przedstawiamy cztery atrakcyjne trasy rowerowe, które prowadzą z Legnicy

Trasa Legnicka Pętla (Poziom trudności: Łatwy)

Trasa ta stanowi idealny wybór dla początkujących rowerzystów lub tych, którzy preferują spokojne wycieczki. Pętla rozpoczyna się w samym centrum Legnicy i prowadzi przez malownicze dzielnice miasta. Trasa ma około 25 kilometrów długości i jest dobrze oznakowana. Podczas przejazdu będziesz mógł podziwiać wiele zabytków i pięknych krajobrazów Doliny Kaczawy.

Trasa Rowerowa Wzgórza Legnickie (Poziom trudności: Średnio-trudny)

Jeśli szukasz większego wyzwania, ta trasa jest idealna dla Ciebie. Trasa prowadzi przez Wzgórza Legnickie, oferując piękne krajobrazy i wymagający teren. Obejmuje różnorodne ścieżki, zarówno asfaltowe, jak i gruntowe. Trasa ma około 35 kilometrów długości i obejmuje podjazdy i zjazdy, które sprawią, że Twoje serce będzie bić szybciej. Nagrodą za trud jest widok na malownicze wzgórza i otaczającą przyrodę.

Trasa Rowerowa Park Krajobrazowy “Chełmy” (Poziom trudności: Średnio-trudny)

Park Krajobrazowy “Chełmy” to unikalny obszar przyrodniczy, który warto odwiedzić. Trasa rowerowa prowadzi przez park, umożliwiając podziwianie piękna przyrody i dzikiego życia. Ta trasa jest nieco bardziej wymagająca, z licznymi wzgórzami i technicznymi odcinkami. Ma około 45 kilometrów długości i oferuje różnorodne widoki, w tym lasy, pola i stawy. Podczas jazdy będziesz miał również szansę zobaczyć rzadkie gatunki roślin i zwierząt, które zamieszkują ten obszar.

Trasa Rowerowa “Rowerem po Kaczawskich Górach” (Poziom trudności: Trudny)

Dla doświadczonych rowerzystów, którzy szukają prawdziwej adrenaliny i wyzwań, trasa “Rowerem po Kaczawskich Górach” jest doskonałym wyborem. Ta trasa prowadzi przez górzyste tereny i oferuje spektakularne widoki na Kaczawskie Góry. Trasa ma około 50 kilometrów długości i obejmuje wiele technicznych odcinków, w tym strome podjazdy i zjazdy. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników ekstremalnego rowerowania.

Przed rozpoczęciem każdej z tych tras rowerowych, ważne jest, aby dobrze się przygotować. Sprawdź stan swojego roweru i upewnij się, że jest w pełni sprawny. Należy również zadbać o odpowiedni ekwipunek ochronny, tak jak kask i ochraniacze na łokcie i kolana. Pamiętaj również o zabraniu odpowiedniej ilości wody i prowiantu, szczególnie na dłuższych trasach.

Przeczytaj także

Nowe na stronie