Najpierw terroryzował rodzinę, a potem groził śmiercią policjantom na służbie

Zarzut znieważenia policjantów i stosowania wobec nich gróźb usłyszał 43-letni jaworzanin. Mężczyzna najpierw wszczął awanturę w swoim domu, a potem obrażał i groził pozbawieniem życia interweniującym funkcjonariuszom.

Jaworscy policjanci wezwani zostali do jednego z mieszkań, gdzie pijany 43-latek pastwił się nad swoja rodziną. W trakcie interwencji mężczyzna utrudniał policjantom wykonywanie ich obowiązków. Był agresywny, wulgarny i od początku interwencji obrażał policjantów.  

– Agresor nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i zaczął wypowiadać pod ich adresem groźby karalne pozbawienia ich życia. Jaworzanin został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Ponieważ nie wyrażał zgody na badanie alkomatem pobrano mu krew do dalszych badań – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzuty znieważenia policjantów i stosowania wobec nich gróźb pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania czynności prawnej.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna i kara ograniczenia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie