REKLAMA

spot_img

NASZA SONDA: Rodak i Kupaj w drugiej turze wyborów prezydenckich!

Na dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi przeprowadziliśmy kolejną sondę. O preferencje zapytaliśmy grupę 600 dorosłych mieszkańców Legnicy.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 24-26 marca br. na grupie 600 osób. Naszych ankieterów mogliście spotkać w różnych częściach Legnicy.

Jedno z pytań brzmiało: Na którego kandydata oddał(a)by Pan(i) swój głos w wyborach na Prezydenta Legnicy, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?

Wyniki naszej sondy wskazują na to, że w Legnicy będziemy mieli drugą turę wyborów prezydenckich, a w ostatecznej rozgrywce o najwyższy urząd w mieście udział wezmą Maciej Kupaj (Koalicja Obywatelska) i Bartłomiej Rodak (LEGNICA OD NOWA). Oddanie głosu na Kupaja w wyborach 7 kwietnia zadeklarowało 47,66 proc. ankietowanych, natomiast na Rodaka 19,59 proc.

Na 13,16 proc. głosów liczyć może kandydatka PiS Joanna Śliwińska-Łokaj, zaś urzędujący prezydent Tadeusz Krzakowski zaledwie na 11,70 proc.

Fatalny wynik rządzącego Legnicą już od 22 lat Tadeusza Krzakowskiego ma swoje odzwierciedlenie w odpowiedziach na pytanie: Jak ocenia Pan(i) obecnego prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego?

Najwięcej, bo 29,03 proc. legniczan – obecnego gospodarza miasta ocenia „raczej źle”, aż 21,70 proc. „zdecydowanie źle”, a 27,86 proc. nie ma zdania. „Zdecydowanie dobrze” prezydenturę Krzakowskiego ocenia 6,45 proc. ankietowanych, „raczej dobrze” 14,96 proc.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia br. Druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia br.

Przeczytaj także

Nowe na stronie