REKLAMA

spot_img

Nie ma kupca na jeden z największych legnickich biurowców. Kiedyś tętnił życiem

Już od dwóch lat spółka Orange Polska próbuje sprzedać biurowiec przy alei Rzeczypospolitej w Legnicy. Mimo że cena nieruchomości w tym czasie spadła niemal o połowę.

Nieruchomość, której właścicielem jest Skarb Państwa, obejmuje działkę o powierzchni ponad 10 tys. mkw. z czteropiętrowym biurowcem oraz dwoma budynkami magazynowymi.

– Wewnątrz znajdują się pomieszczenia biurowe, socjalne, gospodarcze oraz techniczne. Bardzo dobry standard wykończenia oferuje powierzchnia biurowa na I i II piętrze – zaaranżowana na biura typu open space. Na terenie działki znajdują się 42 wydzielone miejsca parkingowe. Nieruchomość posiada regularny kształt, zbliżony do trapezu, z dobrą ekspozycją od al. Rzeczypospolitej oraz rampą dla osób niepełnosprawnych. Budynek wyposażony w instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną, teleelektryczną, odgromową, alarmową, antywłamaniową, telefoniczną – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w internecie.

Od lat 60. XX wieku gmach przy al. Rzeczypospolitej zajmowała Telekomunikacja Polska, a pracowało w nim kilkaset osób. W latach 90. biurowiec przeszedł gruntowną przebudowę. Od 2002 r. działało w nim telecentrum Orange Polska (spółka powstała po połączeniu TP i Centertela) – jedno z największych w Polsce. W połowie 2020 r., w ramach cięcia kosztów, zostało zlikwidowane. Nie pomogły nawet głośne protesty załogi. Dziś stoi pusty.

Gdy przed dwoma laty Orange Polska wystawiło biurowiec na sprzedaż, cena opiewała na 5 270 000 zł. Obecnie moloch przy al. Rzeczypospolitej można kupić już za jedyne 3 700 000 zł.

Przeczytaj także

Nowe na stronie