REKLAMA

spot_img

Nie żyje Bogdan Zając – legendarny akrobata, twórca teatru Ocelot

W czwartek 28 września zmarł Bogdan Zając – wielokrotny mistrz świata w akrobatyce, założyciel i prezes teatru Ocelot i Fundacji Wspierania Kultury Ruchu, lekarz, honorowy obywatel Złotoryi. Miał 65 lat.

Jak ustaliła Gazeta Złotoryjska, w środę po południu Bogdan Zając wyszedł z domu pobiegać. Jego ciało zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia w okolicy stawu osadowego

– Z kolei oficjalna wersja, jaką uzyskaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi mówi jedynie o znalezieniu zwłok nieznanego mężczyzny. Aktualnie prowadzone są czynności dowodowe oraz czynności mające na celu potwierdzenie tożsamości – czytamy na zlotoryjska.pl.

Bogdan Zając był postacią nietuzinkową. W latach 70. XX wieku święcił triumfy na arenach akrobatycznych, trzykrotnie sięgając po złoty medal mistrzostw świata. Po zakończeniu sportowej kariery związał się m.in. z legendarnym Cirque du Soleil.

Po powrocie do kraju zajął się szkoleniem swoich następców. Stanął na czele Klubu Akrobatyki Sportowej Aurum Złotoryja, założył w tym mieście fundację i słynny dziś na całym świecie teatr Ocelot, który specjalizuje się w efektownych widowiskach łączących elementy klasycznego teatru, pantomimy, cyrku, akrobatyki sportowej i baletu.

W 2015 r. Ocelot przeniósł się do Legnicy. Jego siedziba i baza treningowa mieści się w dawnym Zespole Szkół Rolniczych przy ul. Jaworzyńskiej.

Źródło: Gazeta Złotoryjska

Przeczytaj także

Nowe na stronie