Nie żyje Ewa Czeszejko-Sochacka, radna Rady Miejskiej Legnicy sześciu kadencji

O śmierci Ewy Czeszejko-Sochackiej poinformował portal legnice.eu  – Z wielkim smutkiem i poczuciem osobistej straty przyjąłem wiadomość o śmierci Ewy Czeszejko-Sochackiej. Odeszła od nas wspaniała osoba, wspaniały nauczyciel oraz pełna pasji organizatorka życia samorządowego – napisał w kondolencjach prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Ewa Czeszejko-Sochacka urodziła się 12 lipca 1953 roku w Jeleniej Górze. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Legnicy i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Była też pracownikiem socjalnym Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Legnicy. Pełniła funkcję prezesa Ogniska TKKF OLIMP, a następnie objęła stanowisko kierownika obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy. Była animatorem sportu i wydarzeń rekreacyjnych. Pełniła wiele funkcji w zarządach licznych organizacji sportowych. Była członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary” przez ostatnie dwie kadencje. W 1994 roku została radną Rady Miejskiej Legnicy. Pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Problemowych Rady, wiceprzewodnicząca Rady, długoletnia przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów. Funkcję radnej pełniła przez sześć kadencji.

Była wielokrotnie wyróżniana, w tym honorową złotą „Odznaką TKKF” tytułem „Zasłużonego dla Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej” oraz Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Przeczytaj także

Nowe na stronie