spot_img

Niebezpieczny przestępca zatrzymany w korku na A4 pod Legnicą. Był kompletnie zaskoczony  

Samochód, wykorzystywany do przemytu i mężczyznę, który się nim trudnił namierzono wcześniej. Policjanci czekali na dogodny moment, by zatrzymać przemytnika. Okazał się nim korek na autostradzie A4 pod Legnicą. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez policjantów legnickiej drogówki i wydziału kryminalnego obezwładnili mężczyznę, dzięki czemu nie był on w stanie podjąć próby ucieczki.

Z informacji, które posiadali mundurowi, wynikało, że 43-latek przy próbie zatrzymania może próbować uciekać, a także posługiwać się przedmiotami niebezpiecznymi w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy.

– Do zatrzymania, które miało niezwykle dynamiczny przebieg, doszło na autostradzie A4. Mundurowi wykorzystali moment, gdy kierujący dostawczym fiatem był zmuszony zmniejszyć prędkość, w związku z zatorem drogowym, aby szybko i sprawnie obezwładnić mężczyznę, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. 43-latek był mocno zaskoczony widokiem funkcjonariuszy – relacjonuje podkomisarz Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Potwierdziły się informacje uzyskane wcześniej przez dolnośląskich policjantów. Mężczyzna przewoził w dostawczym fiacie bardzo duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas przeszukania auta funkcjonariusze zabezpieczyli 1,2 miliona sztuk nielegalnych papierosów!

Mundurowi znaleźli także kilka zestawów tablic rejestracyjnych, które 43-latek wykorzystywał podczas przewozu kontrabandy, a także specjalne urządzenie przytwierdzone do podwozia auta. Składało się z trzech skrzyń, które kierujący mógł otwierać zdalnie z wnętrza kabiny, z zawartością metalowych kolców. W sytuacji, gdy mężczyzna byłby zmuszony uciekać przed stróżami prawa, naciskając przycisk mógł rozsypać ostre kolce na jezdni, unieruchamiając tym samym pojazdy uczestniczące w pościgu.

43-latek trafił do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Odpowie przed sądem za przestępstwa karno-skarbowe.

Gdyby zabezpieczone nielegalne papierosy zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych wyniosłyby blisko 1,5 miliona złotych.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie