Niecodzienne zdarzenie na ul. Rzemieślniczej. Policjanci byli w szoku

Policjanci z legnickiej drogówki przejeżdżając przez skrzyżowanie z ulicą Rzemieślniczą zauważyli mężczyznę, który zatrzymał pojazd, uchylił okno i zaczął wymachiwać rękoma, jednocześnie wykrzykując, że kierujący wymusił mu pierwszeństwo przejazdu.

– Funkcjonariusze, widząc całą sytuację, postanowili podjechać do mężczyzny i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania się. 34-latek, od razu zaczął przepraszać policjantów za swoje zachowanie. Mundurowi bardzo szczegółowo wyjaśnili legniczaninowi przepisy ruchu drogowego i zasady pierwszeństwo przejazdu. Po chwili okazało się, że mężczyzna nie zna przepisów ruchu drogowego, bo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mieszkaniec Legnicy „pochwalił się” policjantom, że niedawno oblał egzamin na prawo jazdy – opowiada kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Policja przypomina, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj także

Nowe na stronie