Nieprzytomny, kompletnie pijany 16-latek znaleziony na polnej drodze

Na chłopca natknął się przypadkowy przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe. Nastolatek znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. W stanie zagrażającym jego zdrowiu został przewieziony karetką do szpitala. 

Złotoryjscy policjanci natychmiast powiadomili rodziców 16-latka. Jeden z nich pojechał z nim do szpitala. Teraz trwa ustalanie okoliczności, w jakich chłopak wszedł w posiadanie alkoholu.

– Zgodnie z treścią ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich – tłumaczy młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Jednocześnie przypominamy, że za sprzedaż alkoholu małoletnim grozi kara grzywny. Z kolei kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch – dodaje.

Policja przypomina, że czas spędzany poza domem przez nastolatków staje się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami.

– Apelujemy do rodziców, aby w procesie wychowania dziecka zwracali uwagę na zagrożenie uzależnieniami, które powodują nieodwracalne zmiany w młodym organizmie ale także rodzą konsekwencje prawne. W przypadku osób do 18 roku życia takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji – czytamy na stronie KPP w Złotoryi.

Przeczytaj także

Nowe na stronie