Notorycznie okradała markety. Płaciła za jedną rzecz, a resztę wyniosła w torebce

Jaworscy policjanci zatrzymali 52-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie kilkunastu kradzieży sklepowych. Jaworzanka od grudnia ubiegłego roku systematycznie okradała dwa miejscowe dyskonty spożywcze płacą jedynie za część wyniesionego z nich towaru. Wartość utraconego mienia oszacowano na blisko 2 tysiące złotych.

52-latka od grudnia 2022 r. do stycznia br. wielokrotnie okradała dwa jaworskie dyskonty spożywcze. Łupem złodziejki padały przeważnie artykuły spożywcze i chemiczne.

– Kamery monitoringów przemysłowych zarejestrowały każdą z kradzieży. Widać na nich, jak kobieta, przy okazji robionych zakupów, po brzegi ładowała swoją torebkę różnymi artykułami, po czym przy kasie płaciła jedynie za to, co miała w koszyku, a z „łupem” ukrytym w torebce spokojnie opuszczała sklep. Wartość poniesionych z tego tytułu strat oszacowano na łączną sumę blisko 2 tysięcy złotych – aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z KPP w Jaworze.

Zatrzymana 52-letnia mieszkanka Jawora przyznała się do wszystkich ogłoszonych jej zarzutów. Kobieta tłumaczyła się trudną sytuacją materialną oraz brakiem pieniędzy na utrzymanie. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.

Za sklepowe kradzieże podejrzanej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie