Nowa rada nadzorcza KGHM: prawnicy, ekonomiści i jeden „górnik”

Nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM odwołało dziś radę nadzorczą spółki i powołało nową. Posiedzenie zwołane zostało na wniosek największego akcjonariusza czyli Skarbu Państwa (31,79 proc.), który reprezentowany jest przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. To oznacza, że kwestią dni będzie personalna rewolucja w zarządzie spółki, chyba, że MAP zadecyduje o rozpisaniu konkursu.

Nowymi członkami rady nadzorczej KGHM są Zbigniew Bryja, Aleksander Cieśliński, Zbysław Dobrowolski, Dominik Januszewski, Tadeusz Kocowski, Marian Noga i Piotr Prugar.

Tylko Zbigniew Bryja związany był wcześniej z KGHM. Z wykształcenia jest inżynierem eksploatacji złóż. W KGHM pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego ds. inwestycji i rozwoju.

Wszystkich nowych członków rady zgłosił Skarb Państwa.

Ze swoimi stanowiskami pożegnali się dziś: Agnieszka Winnik-Kalemba, Katarzyna Krupa, Wojciech Zarzycki, Andrzej Kiselewicz, Marek Wojtków, Radosław Zimroz i Piotr Ziubroniewicz.

Powołanie nowej rady oznacza, że wkrótce rozpoczną się zmiany w zarządzie spółki. W zależności od wyboru „ścieżki” mogą się rozpocząć w przeciągu kliku dni lub kilku tygodni. Ten drugi scenariusz zrealizuje się wówczas, gdy minister Borys Budka zdecyduje się na przeprowadzenie konkursu na prezesa KGHM.

Kto może zostać szefem miedziowego giganta? Tym razem giełdy nazwisk nie ma. Wiele wskazuje więc na to, że możemy się spodziewać „desantu” z Warszawy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie