Nowy przebieg A4 z Legnicy do Wrocławia – decyzja do końca roku

Zbliżamy się do zakończenia prac przygotowawczych związanych z planowaną rozbudową dolnośląskiego odcinka autostrady A4 pomiędzy Legnicą a Wrocławiem – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace planistyczne nad nowym przebiegiem autostrady A4 trwają już kilka lat. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakomunikował, że są one już na ukończeniu.

– Jeszcze w tym kwartale zostanie wskazany ostateczny wariant przebiegu autostrady – informuje na swojej stronie internetowej GDDKiA.

Wiadomo już, że odcinek Krzyżowa – Legnica zostanie przebudowany po istniejącym śladzie. Nie ma natomiast decyzji ws. odcinka Legnica – Wrocław. Pewne jest też, że nowa, rozbudowana autostrada A4 od Zgorzelca do Wrocławia będzie mieć osiem zamiast czterech pasów ruchu (w tym dwa awaryjne).

Dolnośląski odcinek A4 to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce. Średni dobowy ruch w rejonie węzłów Wrocław Południe i Pietrzykowice, przekracza 70 tysięcy pojazdów. Szacowany koszt inwestycji to 4 mld zł.

Przeczytaj także

Nowe na stronie