spot_img

O krok od sensacji! Miedź remisuje z Legią Warszawa

Ależ to była walka! Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w końcowych minutach. Ostatecznie Miedź zremisowała z faworyzowaną Legię 2:2.

Do tej pory, Miedź nigdy nie wygrała z Legią. Sytuacja obu drużyn jest znacznie inna. Legniczanie walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, a stołeczny zespół wciąż ma szanse na dogonienie Rakowa Częstochowa.

W 28. minucie goście popełnili kuriozalny błąd. Niefrasobliwe zachowanie defensywy Legii wykorzystał Dominguez i dał prowadzenie Miedzi. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Josue, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Abramowicza.

Legia Warszawa miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki, jednak legniczanie byli skuteczniejsi. W 50. minucie Chuca znów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i było o krok od niespodzianki. Gdy wydawało się, że Miedź po raz pierwszy w historii wygra z Legią, do głosu znów doszedł Josue i doprowadził do remisu.

W świąteczny poniedziałek, Miedź zremisowała z Legią 2:2.