REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

O krok od tragedii w Legnicy

Jednym z bohaterów minionego weekendu możemy nazwać Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W niedzielę, pełniący służbę asp. szt. Robert Duńka został powiadomiony o zamiarze popełnienia samobójstwa przez nastolatkę. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, do tragedii nie doszło.

Dyżurny nie miał żadnych danych dzwoniącej nastolatki a każda chwila była na wagę złota. To właśnie jego szybka reakcja doprowadziła do tego, że już w kilkanaście minut ustalił dane personalne i adres dziewczynki. Na miejsce natychmiast wysłał patrol, który przybył na czas i do tragedii nie doszło.  

Funkcjonariusz w minioną niedzielę o godzinie 20:00 został powiadomiony za pośrednictwem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci o zamiarze popełnienia samobójstwa przez nieletnią dziewczynkę, z którą korespondował online pracownik TPD. Niestety,  informacje jakie otrzymał dyżurny, nie dały możliwości identyfikacji tej osoby. Jednak dzięki dużej wiedzy dyżurnego, jego szybkiego i wielokierunkowego działania, już po kilkunastu minutach ustalono dane osobowe i miejsce zamieszkania nieletniej. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji – poinformowała mł. asp. Anna Tersa.

Policjanci szybko przybyli pod wskazany adres, gdzie zastali 15-latkę. Potwierdziła ona prawdziwość zgłoszenia, lecz dzięki szybkiej interwencji Policji nie zdążyła sobie zrobić krzywdy. Dziewczynka została przeprowadzona rozmowa w obecności matki. Następnie zabrano ją przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu: 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon: 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/.

Przeczytaj także

Nowe na stronie