REKLAMA

spot_img

O włos od tragedii. Chciał skoczyć z komina trzypiętrowej kamienicy

W czwartek 2 listopada, kilka minut przed 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony, że na kominie trzypiętrowej kamienicy usytuowanej w centrum miasta stoi mężczyzna. 38-latek groził, że skoczy, ale na szczęście interwencja policji i rodziny odwiodła go od tego zamiaru.

38-letni mieszkaniec Jawor wspiął się na wysoki komin i groził, że z niego zeskoczy. Policjanci zabezpieczyli teren, uniemożliwiając dostęp osobom postronnym. Na miejsce przyjechali również strażacy ze specjalnym podnośnikiem, a także karetka pogotowia.

– W związku z groźbami podjęcia próby samobójczej, dyżurny podjął decyzję o powiadomieniu policyjnych negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W trakcie prowadzonych działań oraz rozmów, także z członkami rodziny 38-latka, interwencja zakończyła się sukcesem – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Mężczyzna uspokoił się i zszedł z komina. Jaworzanin trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która zdecydowała o konieczności odwiezienia go do szpitala.

Przeczytaj także

Nowe na stronie