Obywatel Ukrainy próbował nielegalnie „przerzucić” do Niemiec pięciu Sudańczyków

Plany pokrzyżował im wypadek, do którego doszło na drodze Jawor – Złotoryja w miniony piątek. Kierująca osobowym oplem 22-letnia mieszkanka Jawora, wyprzedzając w sposób nieprawidłowy doprowadziła do czołowego zderzenia z  prawidłowo jadącym citroenem, którym podróżowało łącznie sześć osób. Pisaliśmy o tym tutaj.

– Kierowcą osobowego citroena był 35-latek z Ukrainy. Jak się okazało przewoził on pięciu mężczyzn – obywateli Sudanu, którzy po wypadku próbowali uciec z miejsca zdarzenia. Chwilę później wszyscy zostali zatrzymani przez jaworskich policjantów. Nielegalni imigranci zmierzali do Zgorzelca w kierunku niemieckiej granicy. Cała szóstka została zatrzymana i doprowadzona do jaworskiej jednostki – mówi aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w jaworze.

Sudańczyków przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej, a 35-letniemu kierowcy osobowego citroena przedstawiony został zarzut pomocy w przekroczeniu granicy RP.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworze.

Przeczytaj także

Nowe na stronie