Obywatelska interwencja w Legnicy. Jechał od krawędzi do krawędzi uszkodzonym autem

To kolejna interwencja, podczas której inny uczestnik ruchu uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 61-letni mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Legniczanin wracający z synem z kąpieliska w Legnicy zauważył kierującego Oplem, który miał problemy z wbiciem biegów, jechał od krawędzi do krawędzi drogi, a pojazd miał liczne wgniecenia i urwane lusterko.

– Świadek zatrzymał swój samochód uniemożliwiając dalszą jazdę temu mężczyźnie i podszedł do niego aby sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy i czy dobrze się czuje. Wtedy zauważył, że kierujący ma szkliste oczy i bełkotliwą mowę. Z uwagi na podejrzenie, że może on być nietrzeźwy, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Patrol ruchu drogowego potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. 61-letni mieszkaniec Legnicy miał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu.  Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań, zatrzymano mu również prawo jazdy a samochód zabrała pomoc drogowa. 
Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Przeczytaj także

Nowe na stronie