Od 1 lipca Szpitalny Oddział Ratunkowy zamknięty. Rusza remont!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przygotowuje się do ważnej inwestycji. Za miesiąc rozpocznie się przebudowa newralgicznego oddziału, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– Na ten cel pozyskaliśmy w minionym roku 15 mln zł z postępowania konkursowego Funduszu Medycznego – mówi Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

– Remont jest niezbędny, nasz oddział jest przecież trzecim pod względem obciążenia SOR w Polsce. – Nie możemy sobie jednak pozwolić na zamknięcie lub ograniczenie pracy tego oddziału. Dlatego też podjęliśmy decyzję o jego przeniesieniu do części pomieszczeń pocovidowego szpitala modułowego, który jest naszą własnością od minionego roku – mówi Płotnicka-Mieloch.

Szpitalny Oddział Ratunkowy działający od lat w budynku od strony ul. Iwaszkiewicza zostanie zamknięty o północy 30 czerwca. Od 1 lipca na pacjentów będzie czekał nowy – tymczasowy SOR w szpitalu modułowym. Zmienią się więc drogi dojścia i dojazdu do obiektu – tak pacjentów jak i zespołów ratowniczych.

– To skomplikowane zadanie – dodaje szefowa legnickiej lecznicy. – W jednym czasie tworzymy w szpitalu modułowym pracownię diagnostyki obrazowej i tymczasowy SOR. Obiekt wymaga przebudowy i adaptacji obejmujących zarówno dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji, a także wykonanie dodatkowych instalacji technicznych. Jednocześnie rozpoczniemy generalną przebudowę pomieszczeń, które opuści SOR od strony ul. Iwaszkiewicza i myślimy o budowie drugiej pracowni obrazowej, na którą środki przekazuje nam samorząd województwa.

Przeczytaj także

Nowe na stronie