Od czterech lat znęcał się nad żoną. Tym razem został aresztowany

63-letni jaworzanin został zatrzymany, po tym jak kolejny raz wszczął awanturę w domu i znęcał się nad żoną. Policję zawiadomiła żona agresora, który groził, że ja zabije. Jak się okazało takie sytuacje zdarzały się nagminnie od stycznia 2019 roku.

Dzielnicowi, którzy pojechali na miejsce zdarzenia stwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy, pobudzony i agresywny. Z realizacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że to kolejna awantura, podczas której jej mąż kierował pod jej adresem obraźliwe słowa oraz groźby pobawienia życia.

– 63-letni awanturnik został zatrzymany i przewieziony do jaworskiej komendy, a noc spędził w policyjnym areszcie – mówi aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad osobą najbliższą, przesłuchali świadków, jak i samą pokrzywdzoną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanego o znęcanie się środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się, a także kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania na okres trzech miesięcy.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie