spot_img

Od dziś można składać wnioski o wyprawkę szkolną

Od dzisiaj rodzice i opiekunowie mają możliwość składania wniosków o przyznanie 300 zł na cele związane z wyprawką szkolną dla swoich dzieci. W minionym roku, 335 000 uczniów z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie finansowe na dobry start.

Rozpoczyna się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu “Dobry start” od 1 lipca. Rodzice będą mogli otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętu i innych niezbędnych artykułów szkolnych. Program ten przysługuje raz w roku dla uczniów od momentu rozpoczęcia nauki w szkole aż do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Dochody rodziców nie mają znaczenia w kontekście tej inicjatywy. Wnioski o wsparcie będą przyjmowane od 1 lipca do końca listopada, a środki finansowe zostaną przekazane na rachunki bankowe. Im wcześniej rodzic złoży wniosek do ZUS, tym szybciej otrzyma środki na swoje konto. Osoby, które złożą dokumenty do końca sierpnia, otrzymają przelew bankowy najpóźniej do 30 września.

W minionym roku, 4 691 960 dzieci otrzymało wsparcie na wyprawkę szkolną. ZUS wypłacił w sumie 1 389 722 325 zł na ten cel. Na Dolnym Śląsku, 335 704 dzieci otrzymało dodatkowe 300 zł na zakup książek i zeszytów, a suma 100 663 050 zł została przelana na konta bankowe ich rodziców przez Zakład.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie