REKLAMA

spot_img

Od lata nowe linie MPK w Legnicy – sprawdźcie numery autobusów i trasę

Wraz z planowanym na czerwiec otwarciem zbiorczej drogi południowej Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy uruchomi nowe linie. Dodatkowo wydłużona zostanie trasa linii nr 2.

Linia nr 2 od pętli Śląska zostanie wydłużona do Schumana Auchan z przejazdem przez ul. Sudecką, ZDP, Okrężną i al. Rzeczypospolitej. Korzyścią wynikającą ze zmiany będzie bezpośrednie połączenie Cmentarza Komunalnego przy Wrocławskiej z jednostką Piekary A oraz z Bielanami w rejonie Okrężnej. Ponadto, wydłużona „dwójka” połączy okolice ul. Schumana z Piekarami A, ul. Wrocławską i Zakaczawiem.

Linia nr 12

Identyczną trasą jak linia 2 od Schumana do Pocztowej przez Okrężną, Sudecką, Sikorskiego i Wrocławską kursować będzie nowa linia 12, która następnie zostanie skierowana przez ulice Piastowską, Dziennikarską, Muzealną, Jaworzyńską do Grabskiego-ZUS. Jej uruchomienie zagwarantuje regularne połączenie okolic ulicy Jaworzyńskiej na Tarninowie z rejonem Dworca PKP, Galerii Ferio i Cmentarzem przy ul. Wrocławskiej.

Linia nr 22

Nowa linia nr 22 kursować będzie ze Szczytnickiej do Domejki tak samo jak linia 2 do Pocztowej w pobliżu Dworca PKP, skąd kontynuować będzie jazdę przez Libana, Pl. Wilsona, Pl. Słowiański, Muzealną, Dziennikarską, Chojnowską do Domejki. Bez przesiadki przez cały dzień będzie można dotrzeć z Przedmieścia Głogowskiego nie tylko w okolice Pl. Słowiańskiego, ale także w rejon ulicy Chojnowskiej.

Autobus nr 25

Nowa linia nr 25 połączy Iwaszkiewicza z Hutą Miedzi i przebiegać będzie przez al. Piłsudskiego, Sikorskiego, Sudecką, ZDP, Okrężną, al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Grabskiego i Złotoryjską. Kursować będzie przede wszystkim w godzinach szczytowych w dni robocze, a w miesiącach ciepłych – również w weekendy ułatwiając dojazd do AquaFan.

Linia nr 33

Nowa linia 33 kursować będzie z Iwaszkiewicza do LSSE po stronie ul. Jaworzyńskiej przez Sikorskiego, Sudecką, ZDP, Karlińskiego, Śmigłowcową i Samolotową. Zapewniać będzie ona dodatkowo dojazd do nowych zakładów powstających w Strefie Aktywności Gospodarczej. Dzięki niej z Piekar do Jaworzyńskiej – LSSE będzie można dotrzeć autobusem w kwadrans, czyli o 10 minut szybciej niż obecnie.

Linia nr 38

Z kolei nowa linia 38 docierać będzie do LSSE w Legnickim Polu z Iwaszkiewicza przez al. Piłsudskiego, Sikorskiego, Sudecką, ZDP, Karlińskiego a następnie najkrótszą możliwą trasą przejazdu przez Śmigłowcową wzdłuż linii kolejowej do Gniewomierskiej. Czas podróży ulegnie skróceniu z 35 do 24 minut.

Przeczytaj także

Nowe na stronie