spot_img

Od wtorku zamknięta będzie jezdnia południowa ul. Skarbka i Witelona

Jutro zamknięta zostanie dla ruchu jezdnia południowa ul. Skarbka i Witelona od strony „Ekonoma”. Samochody będą jeździły jezdnią północną. Przewidywany termin zakończenia prac w tym etapie – 31.05.2023.

Jak informuje wykonawca przebudowy Placu Słowiańskiego zmiana organizacji ruchu związana jest z zakończeniem części prac na południowej stronie. Zbudowano już tutaj zbiornik retencyjny i konstrukcje nośne w przejściu podziemnym. Wyłożono warstwę asfaltu na jezdni, zbudowano zatokę autobusową, dobiega końca układanie nawierzchni chodnika z płyt kamiennych wzdłuż ul. Witelona i ul. Skarbka oraz nawierzchni ścieżki rowerowej z kostki kamiennej wzdłuż ul Skarbka.

Plac Słowiański to ścisłe centrum Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków i budowę miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, powstanie także nowe oświetlenie, mała architektura i tzw. miejsca zielone.

Koszt inwestycji to 29 mln 766 tys. zł. Otrzymała ona dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie