spot_img

Odkryjcie z Julką Legnicę na nowo. Bajka napisana dla dzieci przez dzieci

Ukazała się właśnie „Bajka o zaczarowanej Legnicy”. To historia Julki, która zwiedza miasto ze swoimi rodzicami i odkrywa wiele ciekawych miejsc. Współautorami tej historii są legnickie przedszkolaki. Dzięki Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy, bajka ukazała się także w formie audiobooka.

W projekcie wzięło udział 11 miejskich przedszkoli, łącznie 14 grup. Jego autorkami są nauczycielki Justyna Łukasiewicz z Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 6 dla Dzieci Słabowidzących oraz Marta Plaszczyk z Miejskiego Przedszkole nr 12 w Legnicy.

– Zadaniem dzieci oraz nauczycielek biorących udział w projekcie było dopisywanie kolejnych rozdziałów bajki w oparciu o wysłuchany tekst oraz sporządzenie ilustracji do stworzonego fragmentu – tłumaczy Justyna Łukasiewicz.

Efektem współpracy jest opowieść o Julce – głównej bohaterce, która zwiedza nasze miasto ze swoimi rodzicami.

Do projektu włączył się także Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Bajka dostępna jest w formie audiobooka. Bajkę przeczytała aktorka Magdalena Biegańska.

Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy, w ramach projektu Zdrowa Legnica, wydał to opowiadanie w formie książki.

To jeszcze nie koniec. Na podstawie bajki przygotowywana jest wystawa prac plastycznych pod hasłem „Śladami Julki”, która prezentowana będzie w Galerii Piastów w Legnicy.

Wydrukowane książki zostaną wręczone dzieciom biorących udział w projekcie.  

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie