spot_img

Okradał domy, mieszkania i sklepy w Legnicy. Mamy zdjęcia odzyskanych rzeczy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali sprawcę włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Legnicy. To 27-letni mieszkaniec Legnicy, który włamywał się do domów jednorodzinnych, mieszkań, sklepu a nawet budowy hali handlowo-usługowej.  

– Mężczyzna kradł wszystko, co tylko mógł później sprzedać, między innymi: sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, sprzęt RTV i AGD, kable, oświetlenie, elektronarzędzia, zabawki, artykuły spożywcze, a nawet terminal płatniczy i kasę fiskalną. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem na szkodę osób pokrzywdzonych wynoszą ponad 150 tys. zł – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Część skradzionego mienia została przez policjantów odzyskana. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem a także posiadania środków odurzających. 

Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania mieszkania w godzinach nocnych. 27-latek stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie