spot_img

Okradali domy na całym Dolnym Śląsku. Zobaczcie przedmioty, które padły ich łupem

Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech obcokrajowców w wieku od 32 do 50 lat i odzyskali wiele skradzionych przedmiotów w postaci złotej i srebrnej biżuterii, telefonów, laptopów i pieniędzy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej grupy na trzy miesiące, ale ostatecznie może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci od dłuższego czasu analizowali materiały dotyczące włamań i kradzieży do domów oraz mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczone ślady i dowody. Na tej podstawie typowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Wielodniowe obserwacje i czynności w terenie pozwoliły na zawężenie kręgu osób, które mogły trudnić się tym procederem. To wszystko zaowocowało namierzeniem podejrzanych.

– Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej zatrzymali podejrzewanych na terenie powiatu wrocławskiego. Znaleźli wiele przedmiotów pochodzących z włamań takich jak: złoto, biżuterię, laptopy, telefony i pieniądze. Policjanci zabezpieczyli także cztery auta, które mogły służyć do popełniania przestępstw lub podlegające zajęciu – mówi podkomisarz Wojciech Jabłoński z Dolnośląskiej Policji.

Część z zabezpieczonych przedmiotów funkcjonariusze zwrócili już pokrzywdzonym. Policja prosi wszystkie osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają swoje przedmioty, aby skontaktowały się z KMP we Wrocławiu.

Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym 7 włamań i kradzieży z mieszkań i domów na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozbita grupa ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw na terenie całego Dolnego Śląska. Obecnie trwa weryfikacja i szeroka analiza spraw, gdzie sprawcami mogli być zatrzymani mężczyźni. Ponadto szacowane są straty jakich dopuścili się zatrzymani.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie