Os. Kopernika bez „Sybiraka”. Wiemy, gdzie przeprowadzi się kultowy pub

Sybirak to bar, który może pochwalić się imponującą kolekcją piłkarskich szalików. Fot. U Sybiraka 100 %/Facebook

Tylko do końca roku przy alei Piłsudskiego na osiedlu Kopernika będzie czynny pub „U Sybiraka”. W styczniu 2024 r. ma zostać otwarty w nowej lokalizacji.

Bez dwóch zdań, „U Sybiraka” to legendarne miejsce na gastronomicznej mapie Legnicy. Bar przy al. Piłsudskiego działa od 1992 r. Przez 31 lat zmieniali się właściciele, ale niepowtarzalny klimat tego miejsca pozostawał ten sam. „Sybirak” chętnie odwiedzany jest przez kibiców, którzy przy piwie oglądają transmisje sportowe, w szczególności mecze piłkarzy Miedzi Legnica. W barze regularnie organizowane są też turnieje darta, karaoke i zabawy taneczne.

Po trzech dekadach, 1 stycznia 2024 r. lokal zostanie zamknięty. – Właściciel sprzedał budynek w którym dzierżawiliśmy lokal. Dlatego do końca roku musimy się wyprowadzić – powiedział nam właściciel „Sybiraka”. – To jednak nie koniec historii pubu. W drugiej połowie stycznia otwieramy się w innym miejscu – dodaje.

„Sybirak” przeprowadza się do centrum Legnicy. W nowym roku ma zostać otwarty przy ul. Jaworzyńskiej 10a, u zbiegu z ul. Szkolną.

Mimo że „Sybirak” zmienia tylko adres, klienci nie mogą odżałować wyprowadzki baru z największego legnickiego blokowiska.

– To koniec pewnej historii – piszą użytkownicy Facebooka. – Płakać się chce. Pierwsza moja wizyta w Sybiraku to był lipiec 1995.

– Ten lokal to wspaniałe wspomnienia. Dobre , zabawne ale czasami i smutne. Każdy z Nas zostawił tam kawałek Swojego życia i serca – to kolejny wpis na portalu społecznościowym.

Właściciel „Sybiraka” wkrótce poinformuje o dokładnej dacie otwarcia pubu w nowym miejscu. Póki co, do końca roku mecz przy piwie można obejrzeć, tam gdzie przez ostatnie 31 lat.

KLIKNIJCIE KOLEJNĄ CYFRĘ I ZOBACZCIE KLIMAT “U SYBIRAKA”

Przeczytaj także

Nowe na stronie