Ostrożnie z fajerwerkami w Sylwestra!

Zbliża się sylwester, a wraz z nim czas na zabawę i odpalanie fajerwerków. To piękny widok, ale niestety, często zdarza się, że ich używanie kończy się urazami, a nawet pożarami. Dlatego należy pamiętać o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z tych środków pirotechnicznych.

Pamiętajmy, że fajerwerki mogą wyrządzić wiele szkód. Przed ich odpaleniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Warto również zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne. W przypadku silnego wiatru lub deszczu odpalanie fajerwerków jest zabronione.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w Polsce obowiązuje zakaz używania petard oraz innych środków pirotechnicznych w miejscach publicznych. Wyjątkiem są dwa dni: 31 grudnia i 1 stycznia. Nie oznacza to jednak, że w tych dniach istnieje dowolność, bowiem używanie przedmiotów zawierających wyroby pirotechniczne może spowodować szereg negatywnych konsekwencji i to nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków.

Nie zapomnijmy także o naszych pupilach – zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy, by nie odczuwały dyskomfortu związanego z tą wyjątkową nocą.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie