spot_img

Oszustka z Chojnowa podawała się za pielęgniarkę

Kobieta założyła kilka fikcyjnych zbiórek rzeczowych i pieniężnych dla samotnych, chorych na nowotwór matek z dziećmi. 27-latka wykorzystywała w ten sposób dobroć ludzi, którzy przekazywali jej m.in. pieniądze, jedzenie, ubrania czy środki czystości, myśląc, że pomagają osobom potrzebującym.

Oszustka podawała się na portalu społecznościowym za pielęgniarkę, która udziela bezpłatnych konsultacji i pomaga potrzebującym. Założyła kilka zbiórek pieniężnych i rzeczowych, w których zbierała pieniądze i dary dla samotnych matek z dziećmi, które chorowały na nowotwór.

Osoby, które czytały te posty o zbiórkach i ciężkiej sytuacji materialnej, w jakiej znalazły się chore matki, chcąc wspierać dobroczynną działalność rzekomej pielęgniarki przekazywały jedzenie, ubrania, zabawki, środki higieniczne i czystości, a także pieniądze, bony podarunkowe, kosmetyki itp. Kiedy kobiety umawiały się na przekazanie tych rzeczy najczęściej „pielęgniarka” pisała, że nie może osobiście odebrać podarunków i przyśle kolegę bądź koleżankę.

Kiedy jedna z osób, które przekazały kobiecie dary, zorientowała się, że to oszustwo, zgłosiła się na policję. Funkcjonariusze zatrzymali 27-latkę, która przyznała się do winy.

Osoby, które zostały szukane w opisywany sposób proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od poniedziałku do piątku w godzinach 07.00 – 15.00 pod numerami telefonów: 47 874 16 04, 47 874 16 07, 47 874 15 80 powołując się na znak sprawy RSD 469/2023.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie