Oszustwo „na KGHM”. Nie dajcie się nabrać!

KGHM Polska Miedź S.A. ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi oraz przed zawieraniem fikcyjnych umów inwestycyjnych. Może to być próba wyłudzenia oszczędności lub danych osobowych.

Na swojej stronie internetowej Spółka informuje, że nie prowadzi aktualnie żadnego programu inwestycji w złoto, srebro czy miedź, skierowanego do klientów detalicznych i inwestorów indywidualnych jak również ankiet konkursowych z wygranymi pieniężnymi. KGHM bezpośrednio nie wysyła też do klientów żadnych maili promujących inwestycje w instrumenty finansowe z potencjalnie wysokimi zyskami.

Fałszywe reklamy z opisem rzekomej oferty oraz zdjęciem zachęcającym do inwestycji publikowane są między innymi na Facebooku oraz na platformie Youtube. Oszustwem są także ankiety konkursowe z prośbą o wysłanie do znajomych Messengerem oraz WhatsAppem z rzekomą nagrodą pieniężną.

Jak się chronić przed oszustwem „na KGHM”?

  • Dokładnie przeczytaj lub obejrzyj treść fałszywych stron, reklam i filmów
  • Zwróć uwagę na charakterystyczną – z błędami – pisownię lub głos lektora
  • Nie klikaj w podejrzane linki, których autentyczności nie możesz zweryfikować na naszej oficjalnej witrynie firmowej www.kghm.com
  • Nie wypełniaj żadnych formularzy i nie podawaj swoich danych osobowych
  • Zgłoś nam próbę oszustwa „na KGHM”
  • Jeśli zostałeś oszukany, zgłoś sprawę na policję

Spółka apeluje, aby wszystkie próby oszustwa zgłaszać mailowo: scam@kghm.com. Należy podać adresy fałszywych stron, reklam lub filmów.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie