Oto bohaterowie! Z naszych strażaków możemy być dumni

Asp. sztab. Dariusz Mej i st. str. Tomasz Ślizak wyciągnęli człowieka z płonącego pożaru, który miał miejsce 27 października w Chojnowie.

Asp .sztab. Dariusz Mej pełni służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Legnicy, zajmując stanowisko zastępcy dowódcy zmiany w JRG Chojnów, natomiast st. str. Tomasz Ślizak pełni służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Jaworze na stanowisku stażysty w sekcji kwatermistrzowskiej.

– W dniu zdarzenia obaj funkcjonariusze zauważyli pożar w Chojnowie przy ul. Paderewskiego i pośpieszyli z pomocą. Weszli do budynku i przed przybyciem zastępów Państwowej Straży Pożarnej ewakuowali mężczyznę na wózku inwalidzkim z zadymionego pomieszczenia, tym samym ratując mu życie. Ponadto zdążyli zamknąć drzwi do pomieszczenia, w którym panował pożar, tym samym zachowali wzorową postawę i odcięli dopływ powietrza do pożaru, ograniczając jego rozprzestrzenianie się. Na miejsce zdarzenia dotarły zastępy Państwowej Straży Pożarnej i po przeprowadzonej sprawnie akcji gaśniczej nie stwierdzono ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej we Wrocławiu.

– Postawa strażaków zasługuje na szczególne uznanie. Potrafili wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych, nabyte w procesie szkolenia w PSP. Nie będąc na służbie nie wahali się ani przez moment ewakuować osoby niepełnosprawnej, pomimo braku fachowego sprzętu. Niewątpliwie swoim zachowaniem uratowali mu życie. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Jest z całą pewnością wzorem do naśladowania nie tylko przez strażaków, ale i przez innych, którzy mogą być świadkami ludzkiej tragedii – czytamy w komunikacie PSP.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie